یکشنبه ۲۸ قوس ۱۳۹۵

نخستین دانشگاه دولتی در نیمروز ساخته می‌شود

اطلاعات روز: مقام‎های محلی ولایت نیمروز در غرب کشور و هیأت اعزامی وزارت تحصیلات عالی به این ولایت از منظوری ایجاد نخستین دانشگاه دولتی در این ولایت […]

اطلاعات روز: مقام‎های محلی ولایت نیمروز در غرب کشور و هیأت اعزامی وزارت تحصیلات عالی به این ولایت از منظوری ایجاد نخستین دانشگاه دولتی در این ولایت خبر داده‌اند.
این مقام‌ها گفته‌اند که قرار است این دانشگاه دولتی در سال آینده خورشیدی شامل فهرست امتحان کانکور شود و دانش‌آموزان می‌توانند رشته‌ی تحصیلی را در آن انتخاب کنند.
محمد سمیع، والی نیمروز امروز (یک‌شنبه، ۲۸ قوس) در نشستی با هیأت وزارت تحصیلات عالی گفته است که ایجاد نخستین دانشگاه دولتی در این ولایت منظور شده و در سال ۱۳۹۶ دانشجویان می‌توانند در آن درس بخوانند.
هیأت وزارت تحصیلات عالی در سفری به این ولایت گفته است که بودجه و تشکیل این دانشگاه در سند بودجه‌ی سال مالی ۱۳۹۶ گنجانده شده و سال آینده این دانشگاه در رشته‌ی تعلیم و تربیه دانشجو می‌پذیرد.
احمد عرب، سخن‌گوی والی نیمروز نیز گفته است که این دانشگاه در سال آینده در رشته‌ی تعلیم و تربیه دانشجو جذب می‌کند.
براساس گزارش‌ها در حال حاضر در نیمروز ۱۵۷ مکتب لیسه، متوسطه و ابتدائیه، یک انستیتوت، یک دارالمعلمین و یک دانشگاه خصوصی وجود دارد.
گفته می‌شود که سالانه از این ولایت بیش از یک هزار دانش‌آموز از صنف دوازدهم فارغ می‌شوند که کمتر از چهار صد تن آنان می‌توانند به دانشگاه‌های کشور راه یابند.

1
دیدگاه بگذارید

avatar
0 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
0 نویسندگان دیدگاه
آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن