تماس با ما

روزنامه اطلاعات روز
روزنامه "اطلاعات روز" در ماه جدی سال 1390 خورشیدی، توسط ذکی دریابی بنیان گذاری شد. این روزنامه جوان ترین روزنامه افغانستان است که تمامی کارمندان آن دانشجویان و دانشگاهیان است. روزنامه اطلاعات روز، روزنامه مستقل ومنتقد است که درحوزه، سیاست، اجتماع، فرهنگ، دانش، فن آوری، سلامت و ورزش منتشر می شود. این روزنامه درقطع A3 درهشت صفحه( دوصفحه رنگی وشش صفحه تک رنگ)، درمرکزافغانستان(کابل) منتشرمی شود. روزنامه اطلاعات روز با توجه به استقلال درموضع گیری ها و تنوع درنشرات، پرخواننده ترین روزنامه افغانستان است. این روزنامه اکنون با صاحب امتیازی و مدیرمسئوولی ذکی دریابی و سردبیری حمیرارسا وهمکاری شماری ازدانشجویان برجسته افغانستان، جایگاه ویژه درمیان رسانه هایی چاپی افغانستان بازکرده است.
تاریخچه
روزنامه اطلاعات روز، دراواخرماه جدی سال 1390 هجری خورشیدی، برای اولین بار درکابل منتشرشد. این روزنامه به زبان فارسی منتشرمی شود و یکی از روزنامه های پُرتیراژافغانستان است. این روزنامه برخلاف اکثریت روزنامه های افغانستان بدون حمایت مالی رهبران قومی وسیاسی و وابستگی های خارجی، با هزینه شخصی صاحب امتیاز و با همکاری معنوی دانشجویان ایجاد شد و اکنون نیز برهمین اصل منتشرمی شود. روزنامه اطلاعات روز ازمعدود روزنامه های افغانستان است که مصارف خود را از درج آگهی، اشتراک و فروش تأمین می کند.
اهداف
اطلاعات روز، ازیک منظر صدای جوانان به خصوص دانشجویان افغانستان است. ازاین رو، بزرگترین هدف این روزنامه تحقق خواسته ها و آرمان دانشجویان و جوانان است. این روزنامه درپی آن است که خواسته ها و اندیشه های دانشجویان را درعرصه سیاست، فرهنگ، اجتماع و حوزه های دیگرتحقق بخشد. اطلاعات روز برای رسیدن به این مهم، اول تر ازهمه یک رسانه فراقومی و فرامذهبی است. اطلاعات روز هیچگاه به عنوان یک رسانه مسئوول، موضوعات نشراتی و رسانه یی را از منظرقومی و مذهبی به قضاوت و بررسی نمی گیرد. اطلاعات روز، مش منطقی وعقلانی نسبت به مسایل سیاسی و اجتماعی افغانستان دارد. ارزشهای جهان شمول نظیرحقوق بشر، دموکراسی، آزادی های سیاسی ومدنی، حقوق زنان و تکثرگرایی درتمامی حوزه های بشری، خطوطی است که اطلاعات روز همیشه ازآنها حمایت کرده است. این روزنامه منتقد جدی سیاست های افراطی و تفکرات ارتجاعی وقبیلوی است. ازاین رو، اطلاعات روز موضع روشن و واضح درقبال اندیشه های طالبانی و قبیلوی دارد. این روزنامه همچنان ازمنتقدان جدی سیاست های دوگانه کشورهای همسایه افغانستان به خصوص ایران و پاکستان است. اما اهداف اطلاعات روز دراین نکات خلاصه نمی شود. این روزنامه جداً به اطلاع رسانی دقیق و بی طرفانه متعهداست و برحفظ اصول رسانه یی تأکید ویژه دارد.

آدرس: سرک 8 (سرک شورای ملی)، کارته 3، کابل، افغانستان.
شماره های تماس: 0093789645160 - 0093202500187
ایمیل: [email protected] و [email protected]

نام شما (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

۵ دیدگاه

  • بايد آقاي روحاني سفر هند لغو بشود الان و ضروري هست خيلي فوري بركردد تهران بماند و رئيس جمهور هند با ايران همكاري نكند و به توافق رسيدن لغو بشود روحاني سخراني نكند و كفت و كو نكند ترامپ به هند تهيديد مي كند و تحريم مي كند از حالا بهت بكم در جريان داشته باشيد

  • دیگاه فعلی فقط همین است که این متن معرفی روزنامه را در ذیل «تماس با ما» که خیلی وقت نوشته شده را بروز کنید. چرا که با مشخصات فعلی روزنامه اطلاعات روز منافات دارد.

  • باسلام
    مدیریت محترم روزنامه اینجانب به عنوان یک ایرانی ضمن پیگیری نتیجه حقوق های نجومی از آن خبرگزاری محترم تقاضا دارم در دفاع از حقوق عمومی لطفاً انتقاد حقیر را در روزنامه منتشر نمائید تا آقای رئیس جمهور به ملت ستم دیده و مالباخته ایران توضیح دهند مدیران متخلف بانک مرکزی به چه حقی از مورخ ۹/۴/۹۲ تا به امروز هزاران میلیارد از بیت المال مسلمین را بدون دریافت هیچ گونه سود به مفسدان بانک تجارت کرمان پرداخت نموده اند مفسدانی که در دوهه گذشته بیشترین تخلفات مالی کشور و بزرگترین فساد بانکی را مرتکب شده اند و مدیران بانک مرکزی در جهت حمایت از این مفسدان فساد ۱۳۲۷۱ میلیارد تومان را با معدل گیری به مبلغ ۷۰ میلیارد کاهش دادند با این حال چرا باید بیت المال را نیز به نفع همین مفسدان مصادره کنند و دستگاه قضایی که حافظ حقوق عمومی است و با اینکه اطلاع دارد به دلیل وضعیت اقتصادی حاکم در کشور بیش از ۵۰ درصد ملت دچار فقر و گرسنگی هستند و مفسدان پول این ملت را غارت می کنند با این حال چرا در قبال غارت بیت المال سکوت می کنند آیا سکوت و عدم برخورد دستگاه قضایی با مسئولین بانک مرکزی قابل توجیه است ؟ ملت نباید با سکوت خود اجازه دهند مفسدان با استفاده از اعمال نفوذ خود این فساد را نیز در پشت پرده حل و فصل نمایند شماره تماس ۰۹۱۴۹۳۰۳۹۳۷

  • سلام خسته نباشیدمن فکرمیکنم شماخیل جانب حکومت ایران رامیگیردوازحکومت ایران بابت دخالت درافغانسیتان انتقادنمیکنید-حکومت ایران باطالبان رابطه دارد-ازعبدالله عبدالله حمایت میکندتاحکومت وحدت ملی افغانیتان تحت نفوذایران باشدولی متاسفانه اینهاراشمانمیبیدونمیگویید-چرا؟ازایران میترسیدوازرهبرش-خدمتهای آمریکادرافغانستان رانمیبید؟

    • سلام من به عنوان یک ایرانی تازه با روزنامه اطلاعات روز آشنا شدم در جواب جناب نعیم باید بگویم نباید افغان ها ایران را با پاکستان در یک ترازو قرار دهند . تا زمان ناصر الدین شاه قاجار که افغانستان به طور رسمی از ایران جدا شد افغانستان بخشی از ایران بزرگ محسوب می شد . ما و شما همزبان و هم تاریخ و هم فرهنگیم کسانی چون مولوی بلخی ، سنایی غزنوی ، ناصر خسرو قبادیانی و بسیاری دیگر جزو مفاخر مشترک این دو کشور محسوب می شوند . افغانستان از وقتی که از ایران جدا شد روی آسایش و آرامش را ندید به امید روزی که ایران و افغانستان و تاجیکستان و جمهوری آذربایجان متحد شوند و ایران بزرگ به پایتختی هرات را تاسیس نمایند . ان شا الله .

دیدگاه خود را بیان کنید