خبر فوتبال ورزش

ال‌کلاسیکو، نتیجه و واکنش‌ها

حساس‌ترین جدال هفته دوازدهم لالیگای اسپانیا، دیدار رئال مادرید و بارسلونا بود. در این دیدار حساس، بارسلونا برای سومین بار موفق شد یک برد تاریخی در خانه‌ی رئال مادرید را به نام خویش ثبت کند. نیمه‌ی اول با گول‌های سوارز و نیمار به پایان رسید.
ستاره‌های رئال مادرید چندین بار موقعیت روی دروازه‌ی بارسا ایجاد کردند اما با درخشش کلودیو براوو دروازه‌بان بارسا، هیچ یکی از شلیک‌های مهاجمان رئال مادرید به گول تبدیل نشد.
نیمه‌ی دوم نیز بارسا تیم برتر میدان بود و با گول‌های آندرس اینیستا و لوییس سوارز به گول رسیدند تا این‌که این دیدار با نتیجه ۴-۰ به سود بارسلونای مهمان تمام شد. رئال مادرید دومین شکست فصلش را تجربه کرد و حالا با شش امتیاز کم‌تر از بارسلونا در رده‌ی دوم جدول قرار گرفته است. (اتلیتیکو فرداشب بازی دارد، اگر بازی‌اش را ببرد، به جایگاه دوم صعود خواهد کرد).
هواداران حاضر رئال مادرید در برنابئو اولین کسانی بودند که به این بازی واکنش نشان دادند. شماری از هواداران در پایان نیمه‌ی اول به فلورنتینوپرز و رافا بنیتس اعتراض کرده و خواستار استعفای شان شدند.
مارسلو اولین بازیکنی بود که بعد از ختم بازی به صحبت پرداخت. مارسلو گفت: در موقعیت دشواری قرار داریم. بازی بزرگی را باختیم، آن‌هم در خانه. برای همین از هواداران معذرت می‌خواهم. باید این شکست را فراموش کنیم و به آینده فکر کنیم.
مارسلو در مورد بنیتس گفت: فکر نمی‌کنم نیاز به اخراج باشد. به بنیتس و پروژه‌هایش ایمان دارم.
رافا بنیتس بعد از ختم بازی گفت: بخشی از مسئولیت‌های این شکست را می‌پذیرم و بخشی دیگر آن‌را بازیکنان باید بپذیرند. تلاش می‌کنم تیمم را به بهترین شکل هدایت کنم. باید دنبال راه‌حل باشیم و هواداران را خوشحال کنیم.
امیلیو بوتراگنیو مدیر باشگاه رئال مادرید گفت: بارسلونا از هر لحاظ تیم برتر میدان بود. این شکست را بدون بهانه باید بپذیریم و متحد بمانیم. شبی تلخی برای ما و هواداران ما بود، باید به احساسات هواداران احترام گذاشت.
لوکا مودریچ هافبک خلاق رئال مادرید گفت: ما رئال مادرید هستیم، درست است که امشب زمین خوردیم اما باید شخصیت خودمان را نشان بدهیم. امشب اصلاً مثل یک تیم بازی نکردیم.
سرخیو راموس، کاپیتان رئال مادرید گفت: پرس کردن بارسلونا در طول ۹۰ دقیقه کار آسانی نیست. بی‌دقت و بی‌تمرکز شروع کردیم و ادامه دادیم. نبود کاسیمیرو را حس کردیم و توازن لازم را نداشتیم. در این لحظات سخت، باید متحدتر از همیشه باشیم تا بر مشکلات فایق آییم. هرچه زودتر باید ورق را برگردانیم.
لوییز انریکه سرمربی بارسلونا بعد از ختم بازی گفت: این یک پیروزی لذت‌بخش و تاریخی است. برد مقابل یک رقیب دیرینه همیشه طعم دیگری دارد. هر دوی ما یک هدف داشتیم و آن هم پیروزی بود. به تمام اهداف‌مان رسیدیم و کاملا برتر از رئال بودیم.
وی در مورد تشویق اینیستا از سوی هواداران رئال مادرید گفت: این یک حرکت جوان‌مردانه از سوی هواداران رئال بود. افتخار می‌کنم که بازیکنی بی‌همتا چون اینیستا در تیمم دارم.
اینیستا در پاسخ سوالی در مورد شانس اول قهرمانی این فصل لالیگا گفت: هنوز زمان زیادی تا پایان رقابت‌ها باقی مانده و این نتیجه نمی‌تواند تعیین کننده باشد ولی این یک برد فوق‌العاده بود که بر اطمینان خاطر ما می‌افزاید. وی در پایان از تشویق شدنش ابراز تشکری کرد.
سوارز که در این دیدار دو گول به ثمر رساند گفت: اصلاً فکر نمی‌کردم با چهار گول پیروز شویم. تصور یک بازی سخت و پر از درگیری را داشتم. از اشتباهات حریف نهایت بهره را بردیم. هرچند فرصت‌های زیادی را از دست دادیم اما متاسف نیستیم که ۵-۰ پیروز نشدیم.
ریوالدو اسطوره باشگاه بارسلونا نیز بعد از این دیدار در صفحه تویترش نوشته: تبریک به همه بازیکنان بارسا؛ این یک نمایش فوق‌العاده مقابل رئال بود. رئال حالا یک مربی جدید دارد، زین الدین زیدان. فکر می‌کنم زمان آن است تا به او فرصت بدهند تا به پپ گواردیولا یا لوئیس انریکه رئال تبدیل شود.
در این دیدار ماسکرانو مصدوم و ایسکو از زمین مسابقه اخراج شد. دنی آلوز، سرجیو بوسکتس، خامس رودریگز، سرخیو راموس و دنی کارواخال با کارت‌های زرد داور جریمه شدند.